12 lutego 2017

Zimowa kraina w Szklarskiej Porębie

Zimowy wyjazd na narty to bardzo lubiany przez ludzi na całym świecie sposób wypoczynku. Gdzie wybrać się w Polsce na narty? W jakich miejscowościach znajdziemy świetnie przygotowaną ofertę dla osób zainteresowanych białym szaleństwem? Warto przede wszystkim wybrać się do Szklarskiej Poręby. Ta niepozorna miejscowość położona w województwie dolnośląskim to prawdziwy raj dla narciarzy. Wszystko za sprawą przygotowanych tutaj szlaków narciarskich, które dzielą się na różne poziomy trudności. Jeśli chodzi o narciarstwo zjazdowe, idealne trasy znajdą tutaj zarówno początkujący, jak i bardzo zaawansowani narciarze. Dla osoby o każdym poziomie umiejętności narciarskich będzie to zatem świetna rozrywka.

Trzeba przyznać, że znajduje się w Szklarskiej Porębie jedna z najbardziej trudnych tras dla narciarzy w Polsce – to trasa FIS, którą powinny pokonywać tylko osoby o olbrzymim doświadczeniu w tej dyscyplinie. Ale trasy zjazdowe to nie jedyne rewelacje, jakie czekają na zimowych turystów. W okolicy znajduje się ponad 150 km tras dla biegaczy na nartach. To naprawdę imponujące! Trasy biegowe położone to najlepsze szlaki narciarskie tego rodzaju w całej Europie. Nic więc dziwnego, że wiele osób przyjeżdża w to miejsce właśnie z tego względu, gdyż jest to naprawdę spełnienie marzeń dla osób uwielbiających tą dyscyplinę sportową.

Polana Jakuszycka, na której rozpoczynają się te trasy narciarskie, jest znana na całym świecie. Stąd też na pewno warto przyjechać do Szklarskiej Poręby, jeśli chcemy uprawiać ten sport. Oprócz świetnie przygotowanych torów, oferuje im również doskonałą bazę noclegową i gastronomiczną. Jak wiadomo, przyjęcie dość dużej ilości osób na kwatery jest sporym wyzwaniem, jednakże noclegi Szklarskiej Poręby to idealne propozycje nawet dla dużych grup zorganizowanych. Jeśli zdecydujemy się na wcześniejszą rezerwację noclegów w hotelach czy pensjonatach, możemy liczyć na spore zniżki (dokonaj przeglądu ofert na meteor-turystyka.pl), wobec czego na pewno warto ze sporym wyprzedzeniem zaplanować zimowe wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>