28 stycznia 2017

Uroki Szczawnicy

Jeżeli masz ochotę wybrać się w interesujące, niepowtarzalne miejsce, zdecydowanie powinieneś wyruszyć do Szczawnicy. Miejscowość ta położona jest na styku dwóch różnych pasm górskich, przez co możemy spodziewać się tutaj urozmaiconego krajobrazu, a ponadto potraktować to miasteczko jako świetną bazę wypadową zarówno w głąb Pienin, jak i Beskidu Zachodniego. Od lat cieszy się popularnością wśród turystów, ale także kuracjuszy, bo wyjątkowe walory środowiskowe stwarzają rewelacyjne warunki zdrowotne, wpływające na kondycję i umożliwiające szybszy powrót do zdrowia. Dostępna tutaj baza noclegowa, która oferuje szereg możliwości i ciekawe oferty, które docenią wszyscy Ci, którym marzy się wygoda i pełen komfort podczas urlopu.

Noclegi w tej ciekawej wiosce to świetna baza wypadowa zarówno w Beskidy, jak i Pieniny. Zanim zaplanujesz swój pobyt w tej malowniczej miejscowości, zapoznaj się z opiniami na temat interesujących Cię ofert, a także dokonaj rezerwacji z pewnym wyprzedzeniem – wskazówki noclegowe: . Pobyt warto zaplanować tak, by nic nie stracić z naszego wyjazdu. Część urlopu warto zaprojektować na poznanie zarówno miasteczka i jego tajemnic, jak i wycieczki i wędrówki w różne partie gór.

Do niesamowitych i charakterystycznych urozmaiceń miasteczka należy między innymi spływ Dunajcem. W Szczawnicy oficjalnie kończy się trasa spływowa, a żeby znaleźć jej początek, należy udać się w górę rzeki. Przepływając rzekę tratwą lub kajakiem warto zwrócić uwagę na piękne, wyjątkowe krajobrazy, wystające białe skałki wapienne i fakt, że Pieniny przypominają w budowie Tatry – z tym, że są zdecydowanie niższe. Koniecznie trzeba wybrać się na trasę – rowerem, piechotą lub nawet konno – i zdobyć Trzy Korony, udać się do Szafranówki, przejść Sokolą Perć. Szlaków i tras jest kilka, o różnym stopniu trudności – mamy do wyboru szlak czerwony, dwa niebieskie, żółty i zielony.

Warto przejść się do Parku Górnego Zdrojowego, w którym czekają na nas oryginalne rzeźby i muszla koncertowa. Istnieje też Park Dolny, również polecany do zwiedzania. Wypad w te okolice dostarczy nam wielu wrażeń i w której będziemy mogli zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję i układ krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>