4 marca 2017

Urlop w Sławie

Co roku zastanawiamy się, gdzie spędzić nasz długo wyczekiwany urlop. Po całorocznej harówce, każdy chciałby wypocząć jak najprzyjemniej, a zarazem najtaniej. W poszukiwaniu fajnego, ciekawego miejsca nie zawsze trafiamy na to wymarzone. Krajobraz województwa lubuskiego, niewątpliwie przyciąga wielu turystów. Urok jezior i lasów, soczysta zieleń, a także czyste powietrze – to najistotniejsze powody, by wybrać się do Sławy położonej pomiędzy dwoma województwami: lubuskim i wielkopolskim. Nasz urlop spędzony w Sławie zarówno latem jak i jesienią będzie należał do udanego wypoczynku. Latem, pobyt nad jeziorem sławskim to prawdziwa przyjemność. Tanie noclegi, zarówno w ośrodkach jak i domkach [rezerwując przez Internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „Sława noclegi”], wyżywienie, gdzie w menu znajdziemy zdrowe i pyszne domowe potrawy – zachęcają do spędzenia urlopu w tym pięknym i tajemniczym miejscu.

Sława kryje w sobie wiele tajemnic pozostałych po drugiej wojnie światowej. Miasteczko jest położone nad pięknym jeziorem z bardzo ciekawą historią. Wybudowany w XVII wieku kościół św. Michała Archanioła [szukając informacji przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „Michał Apostoł”], zniszczony i odbudowany w 1830 roku, jest jednym z ciekawszych zabytków. Kamienice oraz XIX-wieczny zbór z 50 metrową wieżą, a także pałac z 1735 roku, w którym niegdyś znajdował się dom dziecka, to miejsca, które warto zwiedzić. Ciekawostką jest powstanie w Sławie – jako pierwszej w Polsce – Alei Gwiazd Bluesa. Bliskie okolice Sławy to godne polecenia miejsca, które warto odwiedzić.

Przepiękne Jezioro Sławskie, po którym żeglowanie jest prawdziwą przyjemnością posiada wyspy na 10,6 ha powierzchni. Tajemnice, które skrywa każda z wysp, pozostają oceną każdego turysty. Na plaży mamy wybór sprzętu, którego nie musimy zabierać z domu, a tym samym mniej bagaży, w których zawsze mamy za mało miejsca. Plaża sławska pokryta żółtym, drobnym piaskiem, kojąco wpływa na nasze stopy, podczas spacerów wzdłuż brzegu jeziora. Szczególnie bajecznym i romantycznym jest niewątpliwie spacer w blasku księżyca z kojącym zapachem sosen i świerków otaczającego lasu.

Urlop spędzony w Sławie będzie należał do najbardziej udanych, a zarazem pokusi, by powrócić również i w kolejnym sezonie. W pełni wypoczęci i zrelaksowani, nie będziemy mieli ochoty wracać, a czas wakacyjny upłynie szybciej niż moglibyśmy się spodziewać. Niezależnie od pogody, nic nie jest w stanie zastąpić klimatu magicznej i uroczej Sławy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>