26 października 2016

Istebna i okolice

Wakacje w pełni, a ty jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie w tym roku zabierzesz swoich najbliższych na letni wypoczynek? Jeżeli zależy ci na miejscu położonym z dala od zatłoczonych miast, to koniecznie musisz odwiedzić Istebną. Jest to niewielkie miasteczko leżące u stóp Beskidów w południowej części województwa śląskiego (➟zerknij pod www). Każdego roku rzesze turystów z całego kraju zjeżdżają tu w poszukiwaniu odpoczynku i wytchnienia. Jednym z największych atutów Istebnej jest baza noclegowa. Niezależnie od tego czy zależy ci przede wszystkim na komforcie wypoczynku, czy podczas wyboru obiektu noclegowego kierujesz się przede wszystkim jego ceną, to znajdziesz tu bez trudu miejsce dla siebie. Na terenie gminy funkcjonują zarówno luksusowe hotele, przytulne pensjonaty jak i kwatery prywatne, w których możesz liczyć na troskliwą opiekę gospodyni. Wiele obiektów oprócz noclegu oferuje również wiele dodatkowych atrakcji, jak chociażby zabiegi odnowy biologicznej czy wycieczki po okolicy prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników górskich.

Istebna oraz jej najbliższe okolice to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Znajduje się tu sporo tras rowerowych oraz ścieżek nordic walking, na których można budować kondycję i wytrzymałość sportową. W okresie letnim można również skorzystać z oferty parku linowego. Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej każdy chętny ma możliwość przejścia trasy zawieszonej kilka metrów ponad ziemią. Taka zabawa to doskonały pomysł na rodzinną integrację. Daje ona mnóstwo frajdy i radości zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym. W okresie letnim w miejscowości odbywa się bardzo dużo imprez sportowych, a jedną z najbardziej znanych jest Bieg o Istebniański Bruclik. Ponadto rozgrywane są również wyścigi rowerowe oraz zawody dla miłośników długodystansowych biegów górskich. Na terenie gminy działa również basen, na którym zwłaszcza w upalne dni można znaleźć odrobinę ochłody.

Jeżeli chcesz spędzić urlop w Istebnej, to czym prędzej dokonaj rezerwacji pobytu. Bez trudu zrobisz to przez internet, gdyż wiele obiektów posiada firmowe wizytówki w sieci (➟zerknij pod www). Przed wpłatą wymaganej zaliczki potwierdzającej dokonanie rezerwacji, warto upewnić się czy dany obiekt faktycznie istnieje. W okresie wakacyjnym internet zalewa plaga oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze od potencjalnych gości hotelowych. To czy reklamowany pensjonat nie jest wyłącznie wirtualnym tworem możesz zweryfikować na przykład na stronie Ministerstwa Turystyki.

One thought on “Istebna i okolice”

  1. Lech

    Miejsce mało znane, ale pełne uroku i piękna. Jeden z ładniejszych zakątków Beskidów, a na pewno bardziej cichy i kameralny niż pozostałe, bardziej słynne miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>