23 lutego 2017

Warunki do wypoczynku w Sianożętach

Słońce, piękna plaża z drobnoziarnistym piaskiem, czysta morska woda – wszystko to oferuje malutka osada nadmorska Sianożęty. Znajduje się nad Zatoką Pomorską na przepięknym Wybrzeżu Słowińskim. Letnisko oferuje wypoczynek na długiej i szerokiej plaży, gdzie linia brzegowa wynosi 1400 m.

Wyjątkowa i unikalna przyroda tego miejsca, jak również całego wybrzeża została objęta Obszarem Chronionego Krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Piękne okoliczności przyrody i wspaniałe krajobrazy sprzyjają długim pieszym wycieczkom w okolicach Sianożęt. Zaprawieni piechurzy idąc brzegiem morza mogą dotrzeć nawet do Kołobrzegu. Zajmie im to około 2 godzin szybkiego marszu. Wszyscy turyści zachwycą się wspaniałymi klifami, imponującymi wydmami. Liczne ścieżki i dukty leśne wiodą przez łąki, pola i lasy mieszane, porastające nadmorskie wydmy.

Sianożęty w porównaniu do Kołobrzegu czy Ustronia Morskiego są niemal nieznane szerzej turystom w całej Polsce. Dzięki temu miejscowość zachowała swój wiejski charakter. Sianożęty uniknęły też powszechnej komercjalizacji. Wszystko to sprawia, że noclegi w Sianożętach mają atrakcyjniejszą cenę niż w innych kurortach. Nie przekłada się to oczywiście na ich standard. Dla wszystkich turystów dostępna jest dość spora baza noclegowa: https://meteor-turystyka.pl/. W tej niewielkiej osadzie lokują się nawet luksusowe hotele wypoczynkowe. Pola namiotowe leżą z kolei niemal przy samej plaży. W lokalnych stołówkach oraz barach można wykupić całodniowe wyżywienie. Niskie ceny na pewno będą pozytywnym zaskoczeniem.

Przez wieś wiedzie Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9. Szlak ten wiedzie aż z Francji do Braniewa. Polecamy wizytę na poradzieckim lotnisku w Bagiczu. Największym zainteresowaniem cieszą się loty widokowe nad Bałtykiem. Oferowane są przez prywatne samoloty pasażerskie. Warto śledzić imprezy okazjonalne organizowane na terenie lotniska. Przy odrobinie szczęścia natrafimy na zjazdy motoryzacyjne bądź militarne.

Latem na terenie osady funkcjonuje dyskoteka. To interesująca informacja z pewnością dla młodych wczasowiczów żądnych przygód. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie uczestnictwa w nocnym życiu oddalonego o zaledwie kilometr Ustronia Morskiego. Niskie ceny noclegów w Sianożętach i cisza panująca nad brzegiem morza, pozwolą dojść do siebie po nocnych szaleństwach.

Wciąż nad polskim morzem znajdziemy miejsca niemal półdzikie, gdzie nie trzeba walczyć o choćby skrawek wolnej przestrzeni. Długa linia brzegowa wynosząca 1400 m sprawia, że każdy rozłoży się tu wygodnie z kocem i dobrą książką. Sianożęty to wspaniałe miejsce dla osób poszukujących sielskiej atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>